Bando Çocuk Evi

Çakmak / İstanbul

(216) 540 17 76   (535) 457 09 99

Şehit Burak Kurtuluş Cad. No:130 Çamlık

Yetkili: Mehmet Serdar Karaduman

Kimlik Kartı

  • Kuruluş Yılı
  • 1997
  • Öğretmen Sayısı
  • Öğrenci Kapasitesi
  • Öğrenci Sayısı
  • Kapalı Alan
  • 700 m2
  • Açık Alan
  • 150 m2

Hizmet Alanları

Fiziki Özellikler

Eğitim

Etkinlikler

Özelliklerimiz ve Farklılıklarımız

 

Çocuklarımız her eğitim sürecinde, yaş grupları göz önünde bulundurularak, Gardner'ın çoklu zeka teorisi doğrultusunda hazırlanan, aktif katılımlı ve proje yaklaşımlı okul öncesi eğitim programı çalışırlar.

 

Çocuklarına kaliteli okul öncesi eğitim vermeyi ilke edinmiş olan okulumuzda deneyimli eğitimciler , öğretmen güdümlü programlar yerine , çocukların başarıya ulaşmasını hedefleyen Çocuk Merkezli Gelişimsel Programlar uygulamaktadırlar. Kalıtım yoluyla alınan zeka ekolojik ve kültürel çevreyle olan yaşantıyla şekillendiğinden, çocuklarımızı hazır bilgilerle donatmak yerine,potansiyellerini ortaya çıkartıp geliştirerek hayata hazırlıyoruz.


Tiyatro, sinema, inceleme gezileri, piknik gibi alan etkinlikleriyle çocukların etkin sosyal çevre ile etkileşim halinde olmalarını sağlıyoruz anaokulumuzda , çocukların davranışları yönlendirilirken, kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla öğrenme sürecine zaman zaman aileler de dahil edilmekte. Bu da hem eğitimciler hem de aileler için son derece keyifli tablolar ortaya çıkarmakta. Örneğin hep birlikte fidan dikiyoruz, brunch yapıyoruz ya da sınıfta birlikte etkinlikler yapıyoruz.

 

2-6 yaş grubundaki çocuklarımız; etkili programlarla bir üst yıla hazırlanarak,gelişimlerinin bütün boyutları içinde desteklenmektedirler.


Anaokulumuzda çocukların aktif öğrenci olmasını sağlayan çalışmalar şöyle sıralanabilir : Türkçe , Matematik, Fen, Sanat,Tasarım, Hobi Atölyesi, Proje Çalışmaları, Okuma Yazmaya Hazırlık çalışmaları… Bunların yanı sıra İngilizce , Satranç, Müzik, Temalı Dans, Folklor gibi sosyal aktvitelerle çocuklarımızda öğrenmeyi canlı tutmaktayız.


Beş katlı okulumuzda eğitim , geniş ve hijyen mekanlarda, sıcak ve güvenli bir atmosfer içinde verilmektedir.

 

Son olarak şunları söyleyebiliriz ;

Özel Bando Çocuk Evi, çocuğun zamanını değerlendirerek oyun oynadığı mekanlardan biri olmak yerine , çocuğun oyun oynarken, eğlenirken eğitim aldığı ve çocukların tüm gelişim alanlarının da desteklendiği, anne –babalara rehberlik yapan bir okul öncesi eğitim kurumudur.