Çiçekli Bahçe Anaokulu

Maden / İstanbul

(212) 342 17 78   (531) 031 67 33

Kilyos Cad. Gediz Sok. No:14, 34283

Yetkili: Ayşe Özenç

Kimlik Kartı

  • Kuruluş Yılı
  • Öğretmen Sayısı
  • Öğrenci Kapasitesi
  • Öğrenci Sayısı
  • Kapalı Alan
  • - m2
  • Açık Alan
  • - m2

Hizmet Alanları

Anaokulu
Kreş
Yabancı Dil Eğitimi
Yuva
Yaz Okulu
Oyun Grubu
Oyun Evi
Spor Eğitimi

Fiziki Özellikler

12 Ay Açık
Aile Danışmanlığı
Çok Amaçlı Salon
Güvenlik Kamerası
Müstakil Bina
Müzik Odası
Psikolojik Danışmanlık
Yemekhane
Açık Havuz
Bilgisayar Odası
Gelişim Danışmanlık Hizmeti
Okul Öncesi Danışmanlık Hizmeti
Oyun Bahçesi
Oyun Salonu
Tam Gün
Taşıma Servisi
Uyku Odası
Villa
Yarım Gün
Oyun Odası
Sinema Salonu

Eğitim

İngilizce
Tuvalet Eğitimi
Müzik
Yüzme
Bilgisayar
Resim

Etkinlikler

Folklor
Jimnastik
Bale
Dans
Drama
Mini Yoga
Piknik
Seramik
Ana Dili Etkinlikleri
Çevre ve Kültür Turu
Doğum Günü
El Sanatları
Kavram Çalışmaları
Kukla Gösterileri
Masal
Mutfak Faaliyetleri
Scamper
Sinema ve Tiyatro
Tiyatro
Sinema
Binicilik
Şiir
Tekerleme
Yoga
Meditasyon
Satranç
Doğa Gezileri

Özelliklerimiz ve Farklılıklarımız

 

Özel Çiçekli Bahçe Anaokulu, öncelikle sevginin, güven duygusunun kazandırılmasını hedefleyerek, çocukların yaş özelliklerini ve bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurup, uygun şartları hazırlayarak, çocukların “okul sevgisi”ni oluşturmak ve her alandaki gelişimlerine destek verip ilköğretime hazırlanmasını sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

 Okulumuz; çocukların psikomotor, bilişsel-dil, sosyal gelişim alanlarına destek olmakta, özbakım becerilerini geliştirerek, karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelebilen,  özdenetime sahip, araştırmacı, sorgulayan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Anaokulumuzda velilerimizle birebir yapılan toplantılarda çocukların gelişimleri hakkında sohbetler edilmekte, problem durumlarında çocuklarımıza ve velilerimize destek verilmekte, gerekli durumlarda yönlendirmeler yapılmaktadır. Çocuklarımızın gelişimleri çeşitli testlerle ve değerlendirme formlarıyla takip edilmekte, hazırlık grubu öğrencilerimiz için okul olgunluğu testleri yapılıp ilköğretime hazır bulunuşlukları hakkında velilerimiz bilgilendirilmektedir.

Özel Çiçekli Bahçe Anaokulu’nda İngilizce, Müzik, Seramik, Spor, Satranç, Drama, Bilgisayar ve Bale gibi branş dersi uygulamaları yapılmaktadır.

Yaparak, yaşayarak öğrenmenin bilincinde olarak, okul içi ve okul dışı gezilerimiz, cooking çalışmalarımız programımız içinde yer almaktadır. Çeşitli kutlamalar, önemli günler ve haftaların yer aldığı törenler okulumuzda velilerimizin de katılımıyla kutlanmaktadır.

Okul-aile işbirliğini kurabilmek amaçlı aile katılım programları oluşturulmaktadır. Velilerimizin meslek tanıtımı, cooking çalışmaları vb. faaliyetlerde okulun çalışmaları içinde yer almaları sağlanmaktadır.

 Özel Çiçekli Bahçe Anaokulu’nda sabah kahvaltısı , öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün beslenme hizmeti verilmektedir. Yemeklerimiz kontrolümüz altında kendi mutfağımızda pişirilmektedir.

 Servis hizmetleri rehber eşliğinde güvenli bir şekilde her semte gerçekleştirilmektedir.

Okulumuzda eğitim-öğretim sabah 08:00 akşam 17.00 saatleri arasında yapılmaktadır. M.E.B.‘nın belirlediği çalışma takvimindeki resmi ve dini bayramlar ile zorunlu tatiller dışında eğitimimiz 12 ay sürmektedir.